Top
Bal Reklam | Endüstriyel Reklamcılık

Hizmetlerimiz

Dijital Bilboard Hizmeti (Dev Ekran)
Dijital Bilboard Hizmeti (Dev Ekran) Billboard; demir ve alüminyumdan imal edilen, araç ve yaya trafiğinin yoğun olduğu yollar ya da kavşaklara konumlandırılan ve yaygın olarak kullanılan açık hava reklam araçlarıdır. Bu tip araçlar açık hava tanıtım sektörünün 1990’lı yılların başında kullanmaya başladığı ilk reklam mecralarından biridir.

Reklam Boyutları

 • Genişlik: XX CM
 • Yükseklik: YY CM
Yapay Gökyüzü Panelleri
Yapay Gökyüzü Panelleri Gergi Tavan Sistemi ve Gökyüzü paneller ile daha şık ve estetik tavanlar elde edebilirsiniz. Gökyüzü panel sistemi ile kolayca ve hızlı bir şekilde tavanınız istediğiniz görsel ile kaplanır. Hem hızlı hem ekonomik ve hemde çok şık tavan modelidir.

Gökyüzü Panelleri
, gergi tavan değildir. 60cm x 60cm ve 60cm x 120cm olarak firmamız tarafından üretilen, içerisinde özel soğutuculu lensli led aydınlatma aksesuarlarının kullanıldığı, tamamen bağımsız sürücülerle desteklenen, gerektiğinde kumandalı aydınlatma ve görsel dekorasyon sağlayan, doğanın tüm gerçek renklerini mekanlarınıza çok özel tasarımlarla kazandıran ferahlatıcı ve rahatlatıcı led aydınlatma panelleridir.
Yapay Pencere Panelleri
Yapay Pencere Panelleri Yapay pencere, diğer isimleri ile sanal pencere veya pencere oturum; Led aydınlatmalı çeşitli çerçeve renkleri ve ölçülerinde, dar ve ışıksız alanlarda ortamı ferahlatmak, derinlik kazandırmak, duvar dekorasyonu sağlamak ve aydınlatma emelleri ile kullanılan, gerçek ahşap ve pencere ölçülerinde duvarlarınızı dekore edebileceğiniz led duvar aydınlatma ve duvar dekorasyon ürünleridir.
Dijital Baskı
Dijital Baskı

Sizlere hızlı, kaliteli ve en önemlisi bütçenize uygun dijital baskı çözümleri sunuyoruz.

Firmamız, hizmet ve kalite anlayışını, satış sonrası güvenilir destekle bütünleştirerek, müşterilerimizin memnuniyetini ön plana çıkarmaktadır.

Gelişen dünyamızda teknolojiyi ve reklam alanında ki yenilikleri sürekli takip eden Bal Reklam, her geçen gün kendini geliştirmektedir.

Pleksi ve Paslanmaz Kutu Harf
Pleksi ve Paslanmaz Kutu Harf

Kutu harf tabelalar çok çeşitli malzemelerle üretilen, firmaların isim ve logolarını Router ve Lazer olarak bilinen cihazlarla keserek harf şekline getirilen uygulamalardır. İç ve dış mekânlarda ışıklı ve ışıksız şekillerde kullanılmaktadır. Bu tür çalışmalar zarif ve ilgi çekici oldukları için özellikle alışveriş merkezleri gibi kapalı ortamlarda daha çok tercih edilmektedirler.

Kutu Harf Tabelanın Sağladığı Avantajlar 

Kutu Harf Tabelalar işletme ismini en iyi tanıtan çeşididir. Bu çalışmalar, açık ve kapalı ortamlarda çok rahat kullanılırlar ve genelde büyük boylarda yapıldıkları için müşteriyi direk etkilerler. Birçok çeşidi olan bu reklam mecraları kibar duruşları ile birçok şirketin tercihidir, özellikle alışveriş mekânları için çok idealdir.  Firmanın renklerini ve logosunu çok iyi ifade eder. İnsanların yoğun olduğu yerlerde bile markanın fark edilmesini sağlar. Canlı renklerle yapılan tasarımlar şirketinizin reklamını yapacak ömre sahiptirler. Siz de kutu harf tabela ile markanızın farkındalığını en kalabalık ortamlarda bile artırabilirsiniz!
Işıklı - Işıksız Tabela
Işıklı - Işıksız Tabela

Işıklı tabela tanımı genel bir katagoridir. İçinde ışık kaynağı bulunan, bu güne kadar yapılmış tüm tabela çeşitlerini kapsar.

Ama ışıklı tabela denince en çok akla gelen çeşitleri pleksi ve polikarbon düz ışıklı tabelalardır. Bu tabelaların, içerisinde alüminyum veya demir profilden yapılma bir iskelet, bu iskelet etrafında da 12cm'lik oluklu alüminyum profil bulunur.

Ön yüzeyde, ışık geçiren pleksi (pleksiglas,akrilik) veya polikarbon levhalar; arka yüzeyde, ışığı yansıtması için alüminyum gofrajlı levha bulunur.

Aydınlatma olarakta floresans lambalar kullanılır. En son olarakta, tabelayı yaptığımız müşterimizin isteğine göre, firmasının logo ve yazılarını,

folyo kesim yazı yada dijital baskı uygulama yaparak, tabelanın üretim safhasını bitirmiş oluruz.

Işıksız Reklam Tabelaları, şirketlerin sıklıkla tercih ettikleri reklam ve tanıtım şeklidir.

Küçük ya da büyük ölçekli bütün işletmelerin kullandığı standart görsellerdir. Işıklı tabelayla kıyaslandığında en büyük fark aydınlatma düzeneğinin bulunmayışıdır.

Kasa derinliği bulunmamakta ve isteğe göre tasarlanabilmektedir. Işıksız reklam tabelaları gün ışığında kolaylıkla seçilebildiği gibi, karanlıkta belirgin olarak görülemezler.

Led Tabela
Led Tabela LED tabela ve LED tabela Sitemleri ile beraber Kayan Yazı Sistemleri günümüz şartlarına uğun olarak en uygun görsellik ve estetik ve kullanımı kolay çok amaçlı tabela sistemleridir.

LED Tabela sistemleri ve P10 LED Panel sistemlerinin diğer bir özelliği renk çeşitliliği ve zenginliğidir.tek renk olarak Sarı, Mavi, Kırmız, Yeşil,Beyaz Renkler ile ve yanı sıra son teknolojik olan FULL LED PANEL diğer bir adıyla Video Ekranlar sayesinde reklamlarınızı daha iyi bir şekilde yayınlayabilirsiniz. LED Tabela Sistemleri ve P10 LED Panel Sistemleri, LED Ekran Sistemleri yalnız özel işletmeler için değil kamu ve halka açık bir çok alanlarda iç mekan ve dış mekan açık hava reklamcılığın son sistem ürünlerindendir.
Totem
Totem

Totem Tabela, açık alanlarda, şehirlerarası yollarda ve cadde kenarlarında kullanılan, uzaklığa göre boyutları ayarlanabilen bir reklam çeşididir.

Bu reklam görselleri işyeri, devlet kurum binaları ya da büyük alışveriş merkezlerin fark edilmesi için tasarlanan gösterişli tabelalardır.

Totem Tabela Çeşitleri

 • Tek Bacaklı
 • Çift Bacaklı
 • Likit
 • Işıklı, Işıksız
 • Kompozit
 • Alüminyum
 • Çelik Saç
 • Profil
 • Vinily Germe

Totem Tabela’nın Avantajları

Totem Tabelalar şekil ve boyut itibariyle oldukça gösterişlidir ve çok uzaktan fark edilebilirler. Firmaların marka tanınırlığı açık alanda oldukça etkili bir şekilde gerçekleştiren bu tabelalar, müşterilerde merak uyandırır ve firmaya yönlendirir. Şehir merkezinden uzak alanlarda ya da cadde kenarlarında görsel keyif veren renklerle oluşturulmuş reklam çalışmaları oldukça dikkat çekicidir. Maliyetleri kısa vadede fazla görünse de uzun vadede oldukça karlı uygulamalardır. İyi tasarlanmış bir Totem, ürünlerin kalitesini de gün yüzüne çıkarır. Hafızalarda yer eden bu çalışmaların, tasarımları her daim müşteriyi etkiler ve ilgi uyandırır. Siz de bir ürün satıyorsanız ya da hizmet veriyorsanız bu tür tabelaları tercih etmeniz reklam açısından oldukça etkilidir.

Araç Giydirme
Araç Giydirme Araç Giydirme; araçların üzerine yapılan reklam uygulamasıdır.Araç Giydirme ; Araç Üzeri  Reklam , Araç kaplama, araba Giydirme olarak ta adlandırılır. Araç Giydirme; Cast Folyo diye adlandırılan yapışkanlı PVC ile yapılır. Bu yapışkanlı PVC Cast Folyo’nun kalınlığı 0.05 mm. dir. Cast Folyo’nun çok ince olmasının sebebi; Araç Giydirme işlemi işlem yapılırken, Aracın kanal oluklarına folyonun rahatça esnetilerek pozisyonlandırılmasını sağlamaktır. Bu işlem profesyonel Araç Giydirme ekipleri tarafından yapılmalıdır.

Araç Giydirme ölçülendirilmesi nasıl yapılır ?

Araç Giydirme/Araç kaplama için gelen aracın fotoğrafı çekildikten sonra renkli çıktısı hazırlanır. Bu çıktı üzerine Aracın tüm detaylı ölçüleri not edilir. Bu ölçülerin net olarak alınması uygulamada oluşacak hatayı ortadan kaldırmış olur. Araç Giydirme/Araç kaplama profesyonellik gerektirdiği için yanlış bir ölçü, bütün Araç Baskısını yanlış yapılmasına neden olur.

Araç Giydirme İşleminden Önce Yapılması Gerekenler

Araç Giydirme/Araç kaplama işlemi ( Araç üzeri Reklam Uygulaması ) yapılmadan önce , giydirilecek olan aracın detaylı fotoğrafları çekilir. Çekilen bu fotoğraflar bilgisayar ortamına getirilir ve uygun bir grafik programında tasarımlar alternatifli olarak yapılır.Beğenilen tarsıma göre ARAç giydirme işlemi ( sanal ortamda ) müşteriye onaylatılır. Böylelikle Müşteri Aracını Giydirme yapmadan önceki şeklini bilgisayar ortamında görmüş olur. Bu durumda hem Reklam firması hemde Araç Giydirme /Araç kaplama işlemini yaptıracak olan firma Araç giydirme işlemine başlamadan önce karşılıklı oalarak anlaşmaya varmış olur.

Araç Giydirme Ploter Harf Ve Logo Kesim

Araç giydirme işleminde Dijital baskının yanı sıra Folyo Kesim tekniği de kullanılır.

Folyo kesim işleminin Dijital Baskı işleminden farkı; Dijital baskı işlenminde hazırlanmış olan tasarım beyaz folyo üzerine dijital baskı makinasında basılarak araç üzerine uygulanır. Folyo kesimde ise renkli folyo kullanılır, kesim folyosu üzerine baskı yapılmaz. Firma logosu, iletişim bilgileri veya tercihe göre desen vb. işlemlerin aracın ön kaput, yan kapılar, arka ve tavan gibi kısımlarına uygulanmasında kullanılır.

Örneğin;

Firmanızın logosunu aracınızın Ön, arka ve yan kapılarına uygulanmasını istediğinizde, ilk olarak şirketimiz aplikasyon uzmanları tarafından aracınızın ölçüleri alınır. Firma logonuzda hangi renkler var ise o renk kesim folyoları hazırlanır. Bu arada Grafiker arkadaşımız da firma logonuzun bilgisayar ortamında çizimini gerçekleştirir. Sonrasında Ploter dediğimiz Folyo kesim makinası kullanılarak firma logonuzun folyo kesim işlemi gerçekleştirilir.

Folyo kesim işlemi gerçekleştirildikten sonra yapılacak işlem folyo kesim işlemiyle hazırlanan firma logusunun araç üzerine uygulanmasıdır. Bu işlem Transfer dediğimiz taşıyıcı bant kullanılarak yapılır.
Araç üzeri Ploter folyo kesim işlemi böylece tamamlanmış olur.

Araç Giydirme Kullanım Ömrü

Araç kaplama işleminin kullanım ömrü genel olarak 1 ile 5 yıl arasında görülmektedir.
Megaboard
Megaboard

Büyük görsel sergileme imkanı verdiği ve yerden yüksekliği sayesinde sadece yayalar için değil aynı zamanda araç trafiği yoğun noktalarda kullanılabilen etkin bir reklam ürünüdür.

Sabit afiş sergilenen modellerin yanı sıra, afiş değiştirici mekanizması olan modellerde bir yüzeyde 3 afiş sergilenebilmektedir.

Aydınlatma içten yapılmakta olup afişlerin gece görüntü ve izlenebilirlik kalitesi en üst seviyeye çıkmaktadır.

Tasarımının bir parçası olarak ön ve arka yüzeylerinin tamamı cam kaplamadır. Kullanılan camlar kaza durumlarında insanlara zarar vermemesi için temperli, güvenlikli camlardan yapılmaktadır.

Afişlerin bozulmasına sebep olacak yağmur, toz, nem vb. dış etkenlere karşı gerekli önlemler alınmış ve kilit sistemi vandalizme karşı gizlenmiştir.